Muzeum RAF ogłosiło plebiscyt na pilota Spitfire'a - GŁOSUJMY NA POLAKA!

Przyłączamy się do poniższej akcji:

Prośba o wsparcie inicjatywy - Brytyjczycy, tak, tak Ci sami, którzy odmówili naszym żołnierzom udziału w Paradzie Zwycięstwa, bo Stalin stroszył wąsa, robią plebiscyt na pilota Spitfire, który ma być upamiętniony w muzeum.

W konkursie jest Polak, Franciszek Kornicki, odznaczony trzykrotnie Krzyżem Walecznych oraz Krzyżem Srebrnym Virtuti Militari. Ostatni żyjący polski pilot walczący w Bitwie o Anglię.

Przypomnijmy im, że "nigdy tak wielu, nie zawdzięczało tak wiele, tak niewielu".

Co robić?

1. Wchodzimy na stronę: http://www.telegraph.co.uk/men/thinking-man/britons-raf-needs-have-say- vote-forthe-peoples-spitfire-pilot/ 2. Znajdujemy zdjęcie Pana Franiszka 3. Klikamy głos (przycisk przy nazwisku Polaka - z zieloną strzałką)

Pomóżcie upamiętnić polskiego bohatera!

NASZ KOMENTARZ:

Warto zwrócić uwagę na fakt, że głosowanie zorganizowane przez RAF Museum/The Telegraph jest niestety (być może celowo) zrobione tylko dla pilotów RAF latających na Spitfire'ach...

Tymczasem większość Polaków - a przede wszystkim słynne DYWIZJONY 303 i 304 dostały od Brytyjczyków gorsze, starsze samoloty - latali na maszynach Hawker Hurricane. To na nich nasi rodacy odnieśli najwięcej zwycięstw i odwrócili losy, przegrywanej wówczas przez Brytyjczyków, Bitwy o Anglię.

Niestety ci piloci nie są uwzględniani w konkursie z okazji 100 rocznicy powstanie RAF-u...

Ostatnie wiadomości
Archive
Follow Us
  • Facebook Basic Square
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now